מחלקות ומרפאות

סרטון ספרא
עמוד הבית | תפריט ראשימחלקות ומרפאות | היחידה לנוירוכירורגיה של הילד

היחידה לנוירוכירורגיההיחידה לנוירוכירורגיה בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים, מטפלת בילדים לאחר חבלות ראש וחוט שדרה, גידולי מוח, מומים מולדים בעמוד וחוט השדרה, סגירה מוקדמת של תפרי הגולגולת,  הידרוצפלוס, מחלות כלי דם של המוח, מחלות ומומים בעמוד השידרה, ספסטיות, ואפילפסיה.

 

מנהל היחידה: ד"ר זאב פלדמן

 

צוות רופאים: ד"ר יעקב זאוברמן


מיקום: קומה 2 חדרים 208- 210

 

ימי פעילות: יום ג' 12:00-15:00

 

דרכי התקשרות:

טל: 03-5303062   פקס: 03-5305049

זימון תור למרפאות חוץ: 03-5303098

קביעת תורים: 03-5302685  פקס: 03-5305033

דואר אלקטרוני:  pedneuro@sheba.health.gov.il

 

השירות הסוציאלי - מידע למשפחות

 

היחידה לנוירוכירורגיה בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים, מעניקה את מכלול הטיפול בילדים הסובלים ממחלות בתחום הנוירוכירורגיה.
היחידה ממוקמת בבניין ילדים. לרשותנו  חדרי ניתוח, יחידת טיפול נמרץ, מחלקת אשפוז, מחלקת שיקום ומרפאת חוץ.
מאז הקמתה בפברואר 1995 מתקבלים לטיפול מידי שנה כ 1,100 ילדים עם תחלואה נוירוכירורגית.

תחומי פעילות היחידה

גידולי מוח

גידולי מוח מופיעים בכל הגילאים, אך שכיחים יותר בילדים מתחת לגיל 15 ובמבוגרים מעל גיל 40. בזכות טיפולים חדשניים וטכנולוגיות מתקדמות, הסיכוי להחלמה מגידולי מוח השתפר בצורה משמעותית. השילוב בין נסיון, טכנולוגיה מתקדמת כדוגמת מכשיר MRI בחדר הניתוח, ומערכת רב מקצועית  בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים, מבטיחים טיפול מיטבי לילדים הסובלים מגידול מוחי.
 
הסימנים
סימנים שכיחים לקיום גידול מוח בילדים הינם סימנים ללחץ תוך-גולגלתי מוגבר כגון כאבי ראש, הקאות, ישנוניות, התפתחות מהירה של פזילה, תפיחות של המרפס, עליה בהיקפי הראש וקשיים בהאכלה בתינוקות. עלולים להופיע גם סימנים נוספים כגון חולשת פלג גוף, התקפים אפילפטיים, שינויים בהתנהגות והפרעות הורמונליות כגון עצירת גדילה או הפסקה או אי-סדירות של המחזור החודשי.
הערכת ילד הסובל מסימנים אלו כוללת בדיקה נוירולוגית יסודית, הדמיה ב CT או MRI ולעיתים מיפוי מוח או צינטור של כלי הדם המוחיים. לעיתים יש צורך בדגימה של נוזל השדרה הנלקחת בניקור מותני ולבסוף ביופסיה מהגידול.
 
הגידולים
מעל מחצית מגידולי המוח בילדים ממוקמים בחלל בגולגולת הנקרא הגומה האחורית והמכיל את המוח הקטן ואת גזע המוח. הגידולים השכיחים באזור זה נקראים אסטרוציטומה של המוח הקטן, מדולובלסטומה, אפנדימומה וגליומה של גזע המוח.
הגידולים השכיחים בחלל העליון של הגולגולת המכיל את המוח הגדול הינם אסטרוציטומה, קרניופרינגיומה, גליומה של עצב הראיה וההיפותלמוס, גידולים של בלוטת הפינאליס, גנגליומה, PNET, פפילומה או קרצינומה של הכורואיד פלקסוס.
בתלות במיקום וסוג הגידול, ההישרדות נעה בין מספר חודשים מגילוי הגידול עד 95% הישרדות ל 5 שנים.
 
הטיפולים
הניתוח, באזורים שניתן להגיע אליהם, הינו הטיפול הראשון הניתן לילדים הסובלים מגידול מוחי. מטרת הניתוח היא לזהות את סוג הגידול ולהסירו עד כמה שניתן בשלמות. לצורך כך נמצא בחדר הניתוח בבית החולים תל השומר מכשיר MRI ייחודי, המאפשר לזהות את הגידול בדייקנות ולהסירו בצורה השלמה ביותר.
לעיתים, הניתוח הינו הטיפול היחיד הדרוש לטיפול. במקרים אחרים, שבהם ממוקם הגידול בתוך אזורי מוח חיוניים לתפקוד או במקרים של גידולים ממאירים, הניתוח מקטין את הגידול ומאפשר טיפולים אחרים שיעילותם גדלה ככל שכמות הגידול קטנה. חלק מהגידולים מגיב לטיפול קרינתי בצורה טובה. לילדים מתחת לגיל 3 לא ניתן טיפול קרינתי בשל הנזק הנגרם לרקמת המוח המתפתחת בגיל הרך.   
סוג טיפול נוסף הינו הטיפול הכימי. למספר תרופות יש השפעה על גידולי המוח ומשתמשים בהן בגיל הרך עד שניתן להשתמש בקרינה, או במקרים אחרים בנוסף לטיפול הקרינתי. תרופות נוספות המקלות ומפחיתות את הבצקת המוחית המתפתחת לעיתים סביב גידולים הינם הסטרואידים. הסטרואידים אינם מרפאים את גידולי המוח, אלא מקלים על תופעות הלוואי של הבצקת המוחית כגון כאבי הראש, הקאות וישנוניות.  

גידולי מוח- נוירוכירורגיה ילדים שיבא


הידרוצפלוס


הידרוצפלוס הינו מונח המתאר הצטברות של נוזל המוח בתוך חללים הנמצאים במוח הנקראים חדרים. הצטברות הנוזל עלולה לנבוע מהפרעה לזרימה התקינה של נוזל המוח (חסימה) או מבעיה בספיגת הנוזל. גם יצור מוגבר של נוזל המוח עלול לגרום להידרוצפלוס.
הידרוצפלוס יכול להופיע עם הלידה או בשלבים מאוחרים יותר כתוצאה מחבלת ראש, דלקת קרום המוח, או גידול מוחי.

 

בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים אנו משתמשים בשיטות  מתקדמות כגון אנדוסקופיה, מערכות דלף המתקדמות בעולם כולל מערכות למניעת ניקוז יתר, צנרת עם אנטיביוטיקה ושסתומים מתקדמים, להבטחת אורך חיים מקסימלי למערכות הדלף.

הידרוצפלוס- נוירוכירורגיה ילדים שיבא

הטיפול
הטיפול המקובל להידרוצפלוס הינו ניתוח. קיימים היום 2 סוגי ניתוח עיקריים לטיפול בהידרוצפלוס:

שנט – השנט או מערכת הדלף הינה למעשה מערכת המעבירה את נוזל המוח המצטבר ביתר בחדרי המוח לאתר אחר בגוף המסוגל לספוג את הנוזל.
בדרך-כלל מועבר הנוזל לחלל הבטן, אך יש מקרים שבהם מועבר הנוזל לחלל בית החזה או לעליה הימנית של הלב.

כל מערכת שנט כוללת צינורית המוחדרת לאחד מחדרי המוח, שסתום המווסת את קצב ניקוז הנוזלים וצינורית המעבירה את הנוזל לחלל הבטן. כל המערכת נמצאת מתחת לעור ובדרך כלל מוחדרת דרך 2 חתכים קטנים בקרקפת ובבטן. לעיתים יש צורך בתיקון של מערכות אלה עקב סתימה או זיהום.

הסימנים המתריעים על תפקוד לא תקין של מערכת השנט הינם סימנים של לחץ תוך-גולגלתי מוגבר כגון כאבי ראש מתגברים, הקאות וישנוניות. במקרים אלה מבוצע CT מוח ובמידה ואכן מתגלה בעיה בתפקוד השנט, יש צורך לתקנו.

פיום של רצפת החדר השלישי – ניתוח זה, המבוצע באמצעות אנדוסקופ, פותח פתח ברצפת החדר השלישי ומאפשר לנוזלי המוח להגיע לחלל שממנו הם נספגים באופן טבעי.
ניתוח זה מצליח בכ 80% מהמקרים בהם נגרם ההידרוצפלוס  מחסימה המפריעה לזרימת הנוזל.
אחוזי הצלחה נמוכים יותר מושגים בהידרוצפלוס הנגרם עקב בעיות בספיגה. אחוזי ההצלחה של ניתוח זה בתינוקות עד גיל 18-24 חודשים נמוך (30%-40%).  

  

הידרוצפלוס- נוירוכירורגיה ילדים שיבא


חבלות ראש וחוט שדרה

 

מדי שנה מטופלים בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים מאות ילדים שנחבלו בראשם. הטיפול כולל מערכות יחודיות ומתקדמות למדידת הלחץ התוך גולגלתי, החימצון המוחי והטמפרטורה בילדים עם חבלת ראש קשה, מערכת שיקום ומעקב לאלה הניזקקים לכך.

 

מושגים הקשורים לחבלות ראש

סולם חוסר ההכרה של גלזגו ( Glasgo Coma Scale)
ציון מספרי המבטא את מצב ההכרה של פגוע הראש. הציון  מבטא את התפקוד המוטורי, פקיחת העיניים והדיבור של החולה:
ציון שנע בין 3 ל- 8 מבטא חבלת ראש קשה 
בין 9 ל- 13 חבלת ראש בינונית
בין 14 ל- 15 חבלת ראש קלה


זעזוע מוח
איבוד הכרה הנגרם עקב חבלת ראש. עלול להיות מלווה באובדן זיכרון, בדרך כלל זמני, כאבי ראש, בחילות והקאות. מצב זה חולף בדרך כלל באופן עצמוני.

פגיעה אקסונלית מפושטת
פגיעה מפושטת ברקמת המוח הגורמת בד"כ למצב של חוסר הכרה. ההתאוששות ממצב זה איטית וממושכת.

דימום אפידוראלי
דימום שמקורו בד"כ מאחד מענפי העורק המספק דם לקרום הקשה העוטף את המוח. הדימום עלול להתפתח במהירות, וקריש הדם עלול ללחוץ על רקמת המוח לגרום לנזק נוירולוגי. סימנים מתריעים: כאבי ראש המתגברים בעוצמתם, חולשה של יד ו/או רגל , התרחבות של האישון.

הדימום מאובחן ע"י צילום CT של המוח. יש לטפל בדימום בדחיפות רבה לפני שנגרם נזק בלתי הפיך.

 

חבלות ראש וחוט שדרה- נוירוכירורגיה ילדים שיבא

 

דימום סובדוראלי חריף
הצטברות של דם בין הקרום הקשה לפני המוח, הגורמת ללחץ על רקמת המוח.
בדרך כלל מלווה בנזק לרקמת המוח ולהפרעות נוירולוגיות.
הדימום מאובחן ע"י צילום CT של המוח. הטיפול גם כאן הינו בד"כ ניתוח.

קונטוזיה
דימום ברקמת המוח הנגרם ע"י חבלת ראש. מאובחן ע"י צילום CT של המוח. הטיפול הינו בד"כ שמרני, ללא ניתוח. יש לעקוב אחר גודל הדימום בצילומי CT חוזרים בשעות הראשונות לאחר החבלה.

בצקת מוחית
הצטברות נוזלים בתאי המוח וביניהם הנגרמת לאחר חבלת ראש. מצב זה מאובחן ע"י צילום CT של המוח. הטיפול בבצקת אינו ניתוחי וכולל בד"כ מתן תרופות והנשמת יתר.


קרניוסינוסטוזיס

 

בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים קיים צוות רב תחומי לטיפול בסגירה מוקדמת של תפרי הגולגולת. הצוות השתלם במרכזים מובילים בארה"ב ובאירופה ועושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות לטיפול בבעיה.


כיפת הגולגולת מורכבת ממספר עצמות. איזורי המגע בין העצמות נקראים תפרים (sutures). התפרים מקנים לגולגולת גמישות ויכולת גדילה סימטרית. כאשר אחד או יותר מהתפרים נסגר, מוגבלת יכולת הגדילה של הגולגולת ונוצר עיוות צורה. במידה ויותר מתפר אחד נסגר טרם זמנו, עלול הלחץ התוך גולגלתי לעלות מאחר ונפח הגולגולת צר מלהכיל את המוח המתפתח. במקרים מסויימים מהווה סגירה מוקדמת של תפרי הגולגולת חלק מתסמונת גנטית כמו התסמונת ע"ש Crouzon, ובמקרים אחרים מדובר בתופעה מבודדת.

 

קרניוסינוסטוזיס- נוירוכירורגיה ילדים שיבא

 

סגירה מוקדמת של התפר הסגיטלי (saggital) – צורת הראש תהיה מוארכת וצרה. מאחר והראש מקבל צורה אליפטואידית, היקפי הראש יגדלו בצורה משמעותית. הטיפול: ניתוח לפתיחת התפר הסגור.

סגירה מוקדמת של התפר המטופי (metopic) – המצח יהיה מחודד. המרחק בין העיניים יהיה קטן (היפוטלוריזם) . הטיפול: ניתוח לשחזור המצח וקידום הזוית החיצונית של ארובות העיניים. לעיתים, תיקון ההיפוטלוריזם.

סגירה מוקדמת של התפר הקורונלי (coronal) – באם הסגירה המוקדמת הינה חד צדדית יהיה המצח באותו הצד שטוח. באם סגירת התפר הקורונלי תהיה דו-צדדית, הגולגולת תהיה רחבה, וקצרה במישור הקדמי אחורי. הטיפול: ניתוח לפתיחת התפרים הסגורים וקידום ארובות העיניים.

סגירה מוקדמת של התפר הלמבדואידלי (lambdoid) – הגולגולת תהיה שטוחה בחלקה האחורי. הטיפול : ניתוח לפתיחת התפר הסגור ועיצוב הגולגולת.

הניתוחים מבוצעים בדרך כלל בין הגילאים 3 ל- 6 חודשים.

סגירה של תפרים מרובים – הגולגולת לא תתפתח. היקפי הראש יהיו קטנים. הלחץ התוך גולגלתי עשוי לעלות. הטיפול: ניתוח לפתיחת התפרים הסגורים.

עיוות בצורת הגולגולת ללא סגירת תפרים
לאחרונה, עקב הנחית רופאי הילדים להשכיב את התינוקות על גבם בכדי להפחית את הסיכון למוות פתאומי בעריסה, גדל מאוד מספר התינוקות עם השטחה אחורית של הגולגולת. במקרים חמורים עלולה השטחה זו להיות מלווה בבליטה של המצח, ותזוזה של האוזן לפנים. הטיפול היעיל למצב זה הינו השכבה של התינוק על הצד הנגדי. רצוי מאד להתחיל את הטיפול מוקדם ככל האפשר, על מנת לאפשר לגדילה הטבעית של הגולגולת לתקן את העיוות. במקרים חמורים יש לשקול התאמה של קסדה מיוחדת העוזרת לתקן את העיוות.


פגיעות בפלקסוס הברכיאלי

 

בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים קיים צוות רב תחומי לטיפול בפגיעות במקלעת הברכיאלית. הטיפול כולל מעקב מרפאתי, ובמקצת מהמקרים טיפול ניתוחי תוך כדי ניטור נוירופיזיולוגי לשיקום המקלעת הברכיאלית.

 

הפלקסוס הבריכאלי הינו רשת של עצבים הממוקמת בין הכתף לצוואר. תשעים אחוזים מהפגיעות בפלקסוס זה בילדים נגרמות על-ידי מתיחתו בזמן הלידה.

סימני הפגיעה: מתבטאים בשיתוק מלא או חלקי של שרירי היד.
ברב המקרים (90%) יחלימו הילדים ללא צורך בהתערבות ניתוחית. החלמה זו מתרחשת בדרך כלל עד גיל 4 חודשים.
אם בגיל 4 חודשים קיים עדיין שיתוק של שרירי היד והשיפור בתפקודה נעצר, יש לשקול התערבות ניתוחית.

 

הניתוח: בכדי להבטיח השפעה מירבית של הטיפול הניתוחי, יש לבצעו בין הגילאים 4-6 חודשים.
היקף הפגיעה מוערך באופן מלא בזמן הניתוח. לאחר חשיפת העצבים השונים המרכיבים את הפלקסוס הברכיאלי, מבוצעים
מבחנים אלקטרופיזיולוגיים לכל אחד מהעצבים, מוגדרת מידת הנזק שנגרם ומבוצע תיקון של המרכיבים הפגועים.

ניתן לצפות לשיפור משמעותי של עד 80-90 אחוז בתפקוד השרירים שמעל למרפק, ולשיפור של 50-60 אחוז בתפקוד השרירים מתחת למרפק.
מצבו של אף ילד לא הורע בעקבות הניתוח.


ניתוחי אפילפסיה

 

צוות היחידה לנוירוכירורגיית ילדים התמקצע בתחום ניתוחי האפילפסיה בהשתלמות במרכזים מובילים בארה"ב (יוסטון, סיאטל). הצוות פועל יד ביד עם צוות היחידה לנוירולוגיית ילדים לאיתור מטופלים המתאימים לטיפול ניתוחי במחלה


אפילפסיה הינה ההפרעה הנוירולוגית השכיחה ביותר בילדים. מאחר והתקפים אפילפטיים שאינם נשלטים על-ידי תרופות פוגמים בתפקוד ובהתפתחות המוח, חשוב לבצע את הניתוחים, באותם מקרים שניתן, בשלב מוקדם ככל האפשר.

 

הסיבות
ישנן סיבות רבות לאפילפסיה שאינה נשלטת על-ידי תרופות, ובהן: הפרעות גנטיות כגון Tuberous sclerosis , פגיעות תוך רחמיות שנגרמו עקב בעיות מטבוליות, זיהומים, פגיעה בכלי דם, חוסר אספקת חמצן למוח, מומים וסקולריים כמו :
Sturge Weber , גידולי מוח או מצבים אחרים Rasmussen’s Encephalitis.

 

הערכה הטרום-ניתוחית כוללת:
בדיקה נוירולוגית יסודית, איתור ומיקום המוקדים האפילפטיים על-ידי EEG או Video EEG, הדמיה מוחית על-ידי MRI ומיפוי מוח, מיפוי תפקודי של רקמת המוח ולעיתים השתלה של אלקטרודות על רקמת המוח לצורך רישום גלי המוח ומיפוי המוח.

 

ניתוחי אפילפסיה- נוירוכירורגיה ילדים שיבא

 

הטיפול
הניתוחים המבוצעים הינם:                                                              

 1. Hemispherectomy – מבוצע בחולים עם מחלה מפושטת של אחת מחציוני המוח, הגורם לעשרות או מאות התקפים ביום. אם הניתוח מבוצע לפני גיל 7-8 , סיכויי ההחלמה והתפקוד הנוירולוגי טובים.
 2.  Cortical resection – מבוצע במידה והמוקד האפילפטי נמצא באזור מוגבל של המוח, שאינו פעיל מבחינה תפקודית, כריתת אותו אזור עשויה להפסיק התקפים אפילפטיים שאינם נשלטים בכל דרך אחרת.
 3.  Temporal lobectomy – ניתוח המבוצע בדרך כלל בילדים גדולים או מתבגרים. תוצאות הניתוח מצויינות ובין 70-80 אחוז מהחולים נותרים ללא התקפים אפילפטיים לאחר הניתוח.
 4. Corpus Callosotomy – ניתוח זה מנתק את הקשר בין שני חציוני המוח ומונע את התפשטות ההתקפים מצד לצד, ועל-ידי כך מפחית את עוצמתם.
 5.  Vagal Nerve Stimulator – ניתוח המיועד לחולים הסובלים מהתקפים אפילפטיים שמקורם במספר רב של מוקדים הנמצאים בכל רחבי המוח. בניתוח זה מושתל קוצב המחובר לעצב התועה ומגרה אותו לסירוגין. בין 50-60 אחוז מהמנותחים מדווחים על הקלה בתדירות ובעוצמת ההתקפים האפילפטיים.

 

 

ניתוחי אפילפסיה- נוירוכירורגיה ילדים שיבא

 


מחלת Moya Moya

 

בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים התגבש מרכז לטיפול במחלת המויה מויה. עשרות המטופלים שנותחו נמצאים במעקב רופאי המרכז וזהו למעשה המרכז הגדול בארץ לטיפול במחלה


מחלה זו הינה מחלה פרוגרסיבית של כלי הדם הגדולים המספקים דם למוח.
כלי דם אלה נסתמים באיטיות וזרימת הדם בתוכם פוחתת.

הגוף מנסה להתגבר על זרימת הדם הנמוכה בגיוס כלי דם אחרים הנמצאים בסביבה ונוצרים כלי דם חדשים, המנסים לעמוד בדרישות המטבוליות של המוח.

לעיתים כלי דם אלה לא מסוגלים לספק דם בכמות מספקת וכתוצאה מכך נגרם אוטם (הרס של רקמת מוח). לחלק מהילדים יופיעו חסרים נוירולוגיים זמניים כגון שיתוק, שיחלפו לאחר מספר שעות. לא קיים טיפול תרופתי למחלה.


קיימים מס' ניתוחים לטיפול במחלה:

 1. מעקף ישיר בין עורק חוץ-גולגלתי לעורק תוך-גולגלתי  - בניתוח זה מחובר עורק המספק דם לקרקפת עם אחד מעורקי המוח. ניתוח זה קשה במיוחד במחלת ה Moya Moya בשל גודלם הקטן ומבנם הלא תקין של כלי הדם המוחיים. מעבר לזאת, בזמן חיבור כלי הדם יש צורך לעצור באופן זמני את זרימת הדם בעורקים המחוברים, דבר המגביר מאוד את הסכנה להתפתחות אוטם בזמן הניתוח.
 2. EDAS – EncephaloDuroArterioSynangiosis כלי דם המספק לקרקפת מובא ומקובע בצורה עדינה לקליפת המוח. כלי דם קטנים מניצים מכלי הדם ותוך מספר חודשים משפרים את אספקת הדם, הן השטחית והן העמוקה לאזורים החולים.
 3. Dural Inversion – הקרום הקשה העוטף את המוח בנוי משני עלים. העלה החיצוני עשיר בכלי דם. בניתוח מובא העלה החיצוני של הקרום הקשה במגע עם קליפת המוח ומהווה מקור נוסף להנצה של כלי דם חדשים המשפרים את אספקת הדם למוח.

יש צורך לזכור שאף אחד מהניתוחים אינו מונע באופן מוחלט התפתחות אוטמים אם כי שכיחות התפתחותם יורדת בצורה משמעותית.

 

MOYA MOYA- נוירוכירורגיה ילדים שיבא


מרפאות רב-תחומיות


צוות היחידה לנוירוכירורגיית ילדים משתתף במרפאות הבאות:

 1. מרפאה לבעיות קרניופציאליות – בצוות המרפאה משתתפים בנוסף לנוירוכירורג גם רופא פלסטיקאי ורופא ממחלקת פה ולסת. במרפאה מטופלים ילדים הסובלים מסגירה מוקדמת של תפרי הגולגולת, עיוותים במבנה הגולגולת, מומים משולבים של הגולגולת והפנים כמו Crouzon ו- Appert. המרפאה מתקיימת ביום שלישי האחרון לכל חודש בשעה 14:00. 
 2. מרפאת גידולי מוח- צוות של נוירוכירורג, נוירואונקולוג, נוירורדיולוג ואנדוקרינולוג עוקבים אחר מהלך הטיפול בילדים עם גידולי מוח.
 3. צוות המערך לניתוח אפילפסיה- נוירולוג ילדים, נוירופסיכולוג, נוירורדיולוג, נוירוכירורג ורופא ממערכת הרפואה הגרעינית, משתתפים בהערכת חולים הסובלים מהתקפים אפילפטיים שאינם נשלטים על-ידי תרופות, ומעריכים את התאמתם לטיפול ניתוחי במחלה.


 

מרפאה רב תחומית- נוירוכירורגיה ילדים שיבא

 

פרסומים 

דף מידע בנושא לאחר חבלות ראש

 

 


דרכים לתת

קביעת תורים

בתוך 2 ימי עבודה לאחר שליחת הזמנה
אנו נתקשר אליכם לתיאום התור המבוקש

שלח בקשה